Ikona Regal se vrací!

18. 09. 2023

Regal je historický název ikonického sedla, který zažil éru znovuvzkříšení jako REGAL EVO. Nyní byl však kompletně přepracován a na trh vstupuje v další generaci jako REGAL SHORT!

Došlo ke kompletnímu přepracování jeho tvaru, použití otevřené skořepiny, zkrácení a použití nového Bow Rail systému ližin. Ty jsou nyní uloženy v zadní části v kloubu a nikoli napevno. To přináší vyšší míru pohodlí zejména na větších nerovnostech, sedlo je tedy vhodné zejména na gravel či endurance ježdění.

Shortfit 2.0 3D printed

21. 10. 2022

Selle San Marco vstupuje do světa tištěných 3D sedel se svým nejoblíbenějším modelem.

S patentovaným 3D tištěným vzorem, vám tato sedla poskytnou podporu na těch nejnáročnějších cestách a pomohou zdolat ty nejprudší stoupání a nejrychlejší sjezdy. Dostupné budou ve variantách RACING nebo CARBON FX a šířkách NAROW 140mm, nebo WIDE 155mm. Malou ochutnávku naleznete po kliknutí zde.

Nový Shortfit 2.0

11. 01. 2022

Selle San Marco představuje novou kapitolu jednoho z nejúspěšnějších produktů historie italské společnosti.

Shortfit 2.0 má délku 255 mm a je dostupný ve dvou šířkách: Narrow (140 mm), Wide (155 mm) a to pouze ve verzi Open-fit . K dispozici jsou čtyři verze: Carbon FX (kolejnice v DNA Carbon), Racing (kolejnice v Xsilite), Dynamic (kolejnice v manganu), Sport (kolejnice z CarbonSteel). Plus dvě verze pro zvýšené pohodlí: Comfort- je koncipován tak, aby maximalizoval pohodlí díky extra vrstvě polstrování z Pullfoam (verze racing). Supercomfort – má naopak silnější polstrování (Biofoam Plus) , gelovou vložku a přítomnost Shock Absorbers posouvají sedlo na vyšší úroveň pohodlí (verze dynamic comfort). Díky těmto vlastnostem jsou verze Comfort a Supercomfort vhodné i pro elektrokola .

Nový model GrouND

01. 06. 2021

Od června 2021 přichází na trh nový model GrouND, který navazuje na velmi úspěšný model GND.

GrouND se posouvá ještě více směrem k pohodlí a přichází s cenově zajímavou verzí varianty CarbonFX. Podobně jako nové Aspide Short přechází na novou technologii výroby a unifikuje svrchní provedení. GrouND se bude nabízet již pouze ve verzi s plnohodnotným otvorem a nahradí stávající model GND.

Zkracujeme - Aspide SHORT

12. 10. 2020

Koncem léta uvedlo San Marco na trh nový model Aspide Short.

Jedná se o zkrácenou a přepracovanou verzi ikonického sedla Aspide. Opět se bude vyrábět ve dvou šířkách a různých kvalitativních úrovních. Poprvé bude nabízeno sedlo také v úrovni Sport s ocelovými lyžinami a velmi zajímavou cenovkou!

Rozšíření produktové nabídky

31. 05. 2020

Jako vždy v půli sezóny, i nyní uvedlo Selle San Marco na trh lehkou inovaci svého modelového portfolia.

Nejpopulárnější sedlo současnosti – SHORTFIT – dostalo třetí šířkovou variantu nazvanou SuperWide. Tento model je tak nyní ještě lepší i pro ženy, které chtějí mít pohodlné, ale zároveň závodně laděné sedlo. Model Shortfit dostal také novou povrchovou úpravu – Iridescent – ta v noci svítí a přispívá tak k bezpečnosti a viditelnosti jezdce. Shortfit Iridescent lze párovat i s omotávkou se stejným povrchem. A do třetice všeho dobrého – model Shortfit dostal také luxusní bílé Superleggera provedení. Velmi úspěšnému MTB modelu GND přibyla Supercomfort verze s dírou a zákazníci tak nyní mají na výběr mezi oběma variantami s dírou i bez.

Test sedla GND na portále MTBiker.sk

08. 08. 2019

Novinka z loňského roku, sedlo GND, se na trhu velmi rychle ujala. Martin Imrich z MT Bikeru si vzal na svoje terénní ježdění k inspekci právě novinku GND, která je ve svých několika verzích velmi dobrým počinem právě v oblasti MTB.

Ve světě MTB nebyla značka San Marco doposud tak známá, přestože dlouhá léta sponzorují MTB team Trek-San Marco. Novými modely GND (odvozeno od slova GROUND=země) se ale zařadila na špici MTB sedel ve světě. Unikátní konstrukce, mnohovrstvá struktura a moderní tvar zaručují sedlu jedinečné vlastnosti a pohodlí. Výběr sedla je sice velmi individuální záležitost, ale určité rysy se stále opakují. Podívejte se tedy, na co došli v MT Bikeru při testu zde.

Nový model GND

24. 10. 2018

Představujeme Vám zcela nové sedlo GND, které je určeno především pro Off-road aplikace, tedy MTB, CX nebo Gravel biky.

Název nového modelu GND je odvozen od slova GROUND, tedy země, půda. Již název tedy odkazuje na zamýšlené použití v terénu. Sedlo je za tím účelem vybaveno potřebnými vlastnostmi. Tvarově vychází ze zkráceného oblíbeného silničního modelu Shortfit. Jeho skořepina používá zcela novou technologii Core zone, kdy ve skopřepině je díra, ale v povrchu sedla nikoli. Přední špička sedla je rozšířená a extra polstrovaná, aby umožnila lépe zvládat prudké výjezdy a zadní část je naopak zbavena zakulacení, aby se sedlo nezachytávalo ve sjezdech při pozici jezdce za sedlem. Boky sedla jsou pak vybaveny režnou vysoce odolnou tkaninou, která ochrání sedlo při pádech.
Na trhu budou kvalitativní úrovně Dynamic a Racing. V obou úrovních pak naleznete modely GND a GND-e, tedy s gelem a bez gelu.

Nové logo značky San Marco

11. 07. 2018

Společnost Selle San Marco se vrací v novém logu k historickému odkazu. Nové logo bylo prezentováno na Eurobiku 2018 v německém Friedrichshafenu.

Společně s novým logem uvedla na trh značka také podobu modelů na další sezónu 2019. O všech novinkách Vás budeme postupně informovat a počínaje říjnem budeme aktualizovat také nabídku na našich stránkách.

Nový DiMA Selector 2018!

12. 04. 2018

Připravili jsme pro Vás aktualizovanou verzi online DiMA Selectoru. Tento elektronický rádce Vám pomocí několika málo údajů o Vaší postavě dokáže poradit, u kterých sedel začít se svým výběrem.

Pro většinu z Vás je doporučeno jedno či více sedel první volby, u kterých byste měli začít se zkoušením a také další sedla, která by Vám mohla vyhovovat. Ideální je, když si s těmito údaji zajdete k některému z našich prodejců a zde si sedla vyzkoušíte.

Někteří naši prodejci disponují také měřícím přístrojem Smart Caliper, který dokáže pomocí němařených údajů podobně doporučit kategorii sedel, na kterou byste se měli zaměřit.

Přejeme Vám šťastný výběr Vašeho nového sedla! We Ride With You!

Zajímavosti a novinky

celý archiv

Ikona Regal se vrací!

18. 09. 2023 – Regal je historický název ikonického sedla, který zažil éru znovuvzkříšení jako REGAL EVO. Nyní byl však kompletně přepracován a na trh vstupuje v další generaci jako REGAL SHORT!

číst dále

Shortfit 2.0 3D printed

21. 10. 2022 – Selle San Marco vstupuje do světa tištěných 3D sedel se svým nejoblíbenějším modelem.

číst dále

Nový Shortfit 2.0

11. 01. 2022 – Selle San Marco představuje novou kapitolu jednoho z nejúspěšnějších produktů historie italské společnosti.

číst dále